ksu. Typowa sauna do ogrodu przypomina altanę, wewnątrz której znajduje się palenisko z rozżarzonymi węglami, które poprzez polanie wodą wytwarza wilgotną i gorącą atmosferę. Nie od dziś wiadomo, że pobyt w saunie wpływa pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie i jest traktowane jako zabieg leczniczy. Warto mieć taką saunę u siebie w ogrodzie, zwłaszcza, że nie kosztuje ona zbyt wiele. W ekstremalnej sytuacji taką saunę można także zrobić samemu lub przerobić ją z altany ogrodowej. Po wyjściu z sauny można zażyć relaksującej kąpieli w basenie lub wykorzystując specjalne balie kąpielowe, z napełnioną w środku wodą. Połączenie tych dwóch elementów daje nam prawdziwy skansen rekreacyjny, i to taki, do którego nie musimy jeździć dziesiątki kilometrów, ponieważ posiadamy go na terenie własnego domu. Trzeba dodać, że ani sauna, ani balia nie zajmują z reguły zbyt wiele miejsca i można je umieścić nawet w małych, przydomowych ogródkach, które często spotykamy w większych miastach w zabudowie jednorodzinnej. Myślę, że możemy sobie w takim przypadku pozwolić na odrobinę luksusu.
Choć wszyscy wiemy co to jest
Choć wszyscy wiemy, co to jest sauna i na czym polegają sesje w jej wnętrzu, to wielu z nas wydaje się, że jest to jakaś atrakcja i zabieg przeznaczony raczej dla szeroko pojętych nowobogackich. Wizyty w saunie kosztują niemało, a żeby dały one zauważalny efekt, to trzeba je przecież regularnie powtarzać. Ostatnimi czasy popularne jednak stały się drewniane sauny do ogrodu, dzięki którym każda osoba, która posiada własny ogródek, może korzystać z dobrodziejstw tego typu zabiegów. Co więcej, taka sauna do ogrodu jest świetnym przyczynkiem do tego, by zacząć w swoim ogródku organizować różne imprezy towarzyskie dla grupy przyjaciół. Nie ma bowiem chyba nic lepszego, niż jakaś wspólna, towarzyska (na przykład sportowa) aktywność, a potem wspólny relaks i regeneracja w saunie.
Takie suny umożliwiają też przy okazji na przykład bardzo fajną aromaterapię, gdyż bez żadnego problemu kupimy olejki zapachowe właśnie do wykorzystania wewnątrz sauny. Sauna wzmacnia też naszą odporność i krzepi – dzięki niej na pewno nie będziemy tak często zapadać na jesienne i zimowe przeziębienia. Jeżeli mimo wszystko nie stać nas na taką saunę, to niezłym zamiennikiem mogą być także drewniane balie kąpielowe – kilkuosobowa, wspólna kąpiel w takiej balii, w odpowiednio nagrzanej wodzie, także jest bardzo przyjemnym i regenerującym doświadczeniem.
Ten koszt jaki w nią zainwestujemy
Ile razy myśleliśmy o tym, żeby wybrać się do suny, ale nie mieliśmy czasu, byliśmy zbyt zmęczeni po pracy i już nie chciało nam się na nowo wychodzić z domu? Tak, na pewno wiele razy byliśmy uczestnikami takich akcji przez co nasze wizyty w saunie przesuwały się do bardzo odległego czasu. Na pewno by tak nie było, gdybyśmy własną saunę mieli na wyciągnięcie ręki. Taką propozycją jest właśnie sauna do ogrodu. Do jej postawienia wystarczy tak naprawdę kawałek ziemi we własnym ogródku, odpowiednie finanse i można cieszyć się spokojem oraz relaksem, kiedy tylko się chce. Własna sauna w ogrodzie z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Jak się okazuje, koszt jej postawienia nie jest duży, a przy okazji nie zapominajmy, że mając własną saunę oszczędzamy na biletach wstępu do innych miejsc. Ten koszt jaki w nią zainwestujemy za kilka lat nam się zwróci. Aby móc ją wybudować musimy mieć około sześciu tysięcy złotych. Są również tańsze oraz droższe sauny, jednak te sześć tysięcy to taki średni koszt miejsca odpowiadające wymaganiom różnych osób. Dobrym pomysłem są również balie kąpielowe, gdzie można zrobić sobie cieplutkie kąpiele nawet w środku zimy. Taka balia wykonana jest z prawdziwego, solidnego, mocnego drewna, które jest w stanie wytrzymać z nami przez bardzo długi czas. Jeżeli chcemy uatrakcyjnić nasz ogród, to przydadzą nam się takie dwa elementy.